skip to Main Content
پذیرش: ۳۶۲۷۵۴۷۰-۰۷۱ (صبح و بعدازظهر)نشانی: شیراز، خیابان قصردشت، نرسیده به چهارراه زرگری، روبروی کوچه 65

آفرینش زیبایى ها، به دید هنرى مربوط میشود و در دندانپزشکى زیبایى، بینش هنرى دندانپزشک در کنار علم و دانش اوست که مى تواند منجر به خلق یک لبخند زیبا گردد.
لمینت چیست؟

لامینیت پوسته های نازکی از مواد همرنگ دندان است که روی سطح بیرونی دندان چسبانده می‌شود تا عیوب و تغییر رنگ های دندان را بپوشاند. با استفاده از این روش می توان بعضی از نامرتبی ها و بهم ریختگی های دندانی را و همچنین رنگ و شکل دندانها را بدون استفاده از درمان هایی مثل ارتودنسی و با هزینه کمتر در مدت زمان کوتاه تر اصلاح نمود.

لامینیت ها بر اساس جنس پوسته و روش ساخت آن به ۳ دسته:

  • لامینیت های چینی
  • لامینیت های سرامیکی
  • لامینیت های کامپازیتی ویا ونیر کامپازیت

تقسیم می شوند که هر کدام ویژگی و مزایای خاص خودش را دارد.

لامینیت های چینی:
این دسته از لامینیت ها از جنس پرسلن یا چینی می باشد که پس از فالبگیری در لابراتوار ساخته و سپس دندانپزشک آن را روی دندانها می چسباند
مهمترین ویژگی این دسته از لامینیت ها شفافیت و زیبایی بسیار زیاد آن است. سیستم لامینیت چینى بسیار شفاف و تا حدودى شکننده میباشد.لذا این سیستم مناسب اصلاح فرم ،بستن فاصله ها،اصلاح نامرتبى هاى دندانى است،ولى در مواردى که دندانها دچار تغییررنگ شدید هستند و یا تحت فشار هاى زیاد جویدنى هستند این سیستم مناسب نمى باشد.

لامینیت های سرامیکی:

از جنس سرامیک می باشند و بر اساس روش ساخت به گروه های مختلفی تقسیم می شوند مهمترین ویژگی این گروه استحکام و مقاومت بالای آنها در برابر شکستن است. البته تا حدودى شفافیت انها کمتر است و لذا براى دندانهایى که داراى تغییر رنگ زیادى هستند مناسبتر است.همچنین در مواردى که دندانها تحت فشارهاى زیادى هستند بهتراست از لامینیت سرامیکى استفاده شود،لازم به ذکر است که این گروه خود سیستم هاى متنوع زیادى دارد.

لامینیت های کامپازیتی:
که به آن ونیر کامپازیت هم می گویند. از جنس کامپازیتی کاملا تخصصی و جدید است که زیبایی بسیار خوبی دارد و بر خلاف کامپازیتهای قدیمی و رایج دچار تغییر رنگ نمی شوند و شفافیت بالایی دارد. مهمترین ویژگی این گروه از لامینیت ها آن است که درمان بدون هیچ تراش ویا با تراش بسیار مختصر و در یک جلسه قابل انجام است. براى مرتب کردن دندانها ارتودنسى بهتر است یا لامینیت؟ درمان لامینیت همیشه نمى تواند جایگزین ارتودنسى شود.در واقع شدت بهم ریختگى و نامرتبى دندانها و موقعیت دو فک و سن و وضعیت لثه ها و عوامل مختلف دیگر در این موضوع دخیل است.اما در شرایطى که بهم ریختگى دندانها زیاد نباشد و دندانپزشک متخصص تشخیص دهد که قابل درمان با روش لامینیت است،مسلمأ روش لامینیت راحتتر ،کم هزینه تر و سریعتر از ارتودنسى میباشد.

Back To Top
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/farbodancl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5107

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/farbodancl/public_html/armadentall/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110